DRESS LIKE A STAR | SI TË DUKENI SIKUR NJË YLL

Taylor Swift është paraqitur në stilin retro të frymëzuar nga moda e viteve 70’ta, ku Taylor ka marrë pjesë në party të organizuar për prezantimin e parfumit Wonderstruck, në Tennessee. Ylli i muzikes pop ka veshur një fustan koktejli me lule, të kombinuar me triko dhe këpucë të zeza. Shikoni listen më posht, se si mund të gjeni disa pjesë, të cilët mund t’ju japin dukjen gati njësoj sikur Taylor Swift:

1. Bylyzuku: $29.90 në TheLimited.com

2. Buzëkuq më ngjyrë pink: $25 në Bloomingdale.com

3. Çanta e vogël e dorës: $29 në DorothyPerkins.com

4. Vathët -bardh e zi: $16.80 në PinkMascara.com

5. Triko të zeza: $21.60 në Bluefly.com

6. Këpucë të zeza: $89.90 në Zappos.com

7. Fustani: $94 at Coggles.com

Pippa Middleton është pare nga paparacët me veshje shumë simpatike të stinës së vjeshtës. Prasiç e shihni, ketu në foton më lartë, ajo ka veshur një palto të kuqe. Pippa ka shije për veshje, edh ekësaj here ajo veshjen e saj të përditëshme ka kombinuar me çizme gjerë në gjunjë dhe çantë nga Modalu. Ju pëlqen ky stil i ngrohtë për vjeshtë? Shikoni listen më poshtë, dhe gjeni kombinime të shkëlqyeshme- të gjitha ndër $100.

1. Xhaketa: $70 në OldNavy.Gap.com

2.Çanta e zezë: $79.95 nëDSW.com

3. Shalli: $19 në DorothyPerkins.com

4. Syzët: $98 në Zappos.com

5. Çizmet e lëkurës: $71.99 në6pm.com

6. Xhinsë të zeza: $67.50 nëTheOutNet.com

Sikur në tepihun e kuq ashtu dhe në jetën e përditshme, Olivia Palermo ka dukje perfekte të modës. Olivia është takuar nga paparacët nërrugët e New York-ut në bluzë të bukur me vija, e kombinuar me xhinsë të ngushta dhe xhaketë ngjyrë ulliri të stilit ushtarak. Jeni të interesuar të dukeni me stil edhe gjatë ditës kur shkoni ne shopping ose në shkolle? Këtu gjeni disa pjesë për t’I kombinuar ato.

1. Bluzë me vija: $72 në TopShop.com

2. Balerinat: $45 në Asos.com

3. Çanta e zezë: $92 nëAsos.com

4. Unaza: $48 në Zappos.com

5. Syzët: $28 në OakNYC.com

6. Llaku i thonjëve: $8 në Macys.com

7. Xhaketa e stilit ushtarak: $69.95 në Buckle.com

8. Xhinsë të zeza: $80.50 në TheOutNet.com

Këngëtarja dhe aktorja simpatike Selena Gomez, ka shkëlqyer tej mase në premieren e filmit“The Thing”.  Ajo ka veshur një bluzë të bardhë, të kombinuar me  pantallona të shkurtëra, dhe sandale të zeza. Ke dëshirë të shkëlqesh sikur Selena? Shiko listen të cilen e kam përgaditur:

1. Fundi mini: $49 nga Marina.com

2. Bluza e bardhë: $65 nëAllSaints.com

3. Sandale me platformë: $55 në HooDooShoes.com

4. Llaku I thonjëve: $8 në drugstore.com

5. Çanta e zezë e dorës: $45 në Warehouse.com

6. Vathët: $20 at BaubleBar.com

7. Hallka: $40 at JCPenny.com

Zooey Deschanel është prezentuar me krenari në lojën e katërt të MLB World Series, në Arlington (Texas).Ajo ka veshur një fustan shumë të bukur nga Moschino. Kombinimi i ngjyrave, si e kuqe, e zezë dhe e bardha kanë qenë të duhura shkaku i vendit dhe I rastit. Në qoftë se juve ju pëlqen fustani të cilin ka veshur Zooey, shkoni listen më poshtë se si mund t’a kopijoni këtë look!

1.Fustani i kuq: $79.99 në ModCloth.com

2. Asesorepërkokë: $8 në TopShop.com

3. Unaza e zezë: $14 në DorothyPerkins.com

4. Çanta e vogël e dorës: $29 në DorothyPerkins.com

5. Këpucët e kuqe: $89 në NineWest.com

Demi Lovato morri pjesë në Z100 Jingle Ball, një ballo e cila organizohet çdo vit në New York. Ajo është veshur në stilin ‘chic rock’,me një fustan të bardhë, të kombinuar me xhaketë të lëkures. Demi ka kompletuar gjithë dukjen e saj me buzekuq dhe thonjët të lyera me llakun e zi. Shiko listen, se çfarë kam zgjedhur për të patur dukjen e Demit.

1. Fustani me fallta: $19 nëDorothyPerkins.com

2. Llaku i thonjëvenëngjyrëtëzezë: $14 në Nordstrom.com

3. Rrip i zi: $19 në DorothyPerkins.com

4.Çizmetëzeza: $49.99 në Bakers.com

5. Unaza e argjentë: $20 në TopShop.com

6. Çanta e dorës: $34.95 në DSW.com

7. Bylyzuku: $8.80 nëForever21.com

8. Buzëkuq: $6.49 nga Target.com

9. Xhaketa e lëkurës: $64.99 në ModCloth.com

 

[photo source: zimbio.com,  style.com]


Pëgaditur nga: Edisa Shahini