Lana Del Rey

Lana Del Rey, sa i perket muzikes i thojne nje Amy Winehouse e re. Nga pamja duket si Brigitte Bardot moderne me buze artificiale. Eshte e lindur me 21 Qershor 1986 ne New York City me emrin Elizabeth Grant, edhe nje kengetare e Amerikane, u be e famshme me kengen VIDEO GAMES ku ne Dhjetor te 2011-tes ishte ne vendin e pare ne toplista. Lana Del Rey me nje stil te vecant dhe mjaft te pelqyer, qe duket shume cool dhe Diva Style. :)

 

Përgaditur nga: Gresa Vokshi