ROYAL HOLIDAY

ROYAL HOLIDAY | Style Hunter: Kate Middleton

Në gazetën e përditshme të Daily Mail, lexova një tregim të shkurtër lidhje me veshjen e Kate Middleton, në ditën kur ajo kishte arritur në shtëpinë mbretërore në Sandringham. Kate Middleton ndoshta është e detyruar t’a ndëron garderoben pesë herë në ditë, si p.sh në mëngjes, drekë, në mbasdite, darkë dhe në mbrëmje. Këtu zgjodha disa veshje mbretërore për ditët festive.

Në mëngjes: veshje të mëndafsht nga Ralph Laurennë ngjyrat pastel.

Në mëngjes: vathë nga Jamie Wolf oval Aladdin pavé

Në mëngjes: këpucë ballerina nga Arfango.

Gjatë kohës së drekës: kostumi i dizanjuar nga Sarah Burton’s kolecioni pranverë 2012 për Alexander McQueen.

Gjatë kohës së drekës: borsh nga Van Cleef & Arpels.

Gjatë kohës së drekës: kapela nga Philip Treacy.

Gjatë ditës: fustani me lule nga Erdem.

Gjatë ditës: çanta e vogel e dorës në formë të kuvertës në lëkurë gjarpëri nga Jason Wu.

Gjatë ditës: këpucë ngjyrë lëkure nga Alejandro Ingelmo.

Për mbrëmje në koktejl: fustan me një krah nga Bottega Veneta.

Për mbrëmje në koktejl: hallhallja me kristal diamantë nga Ippolta.

Për mbrëmje në koktejl: stiletto nga Christian Louboutin.

Në raste solemne: fustani nga Carolina Herrera.

Në raste solemne: vathë diamanti të varura nga Kimberly McDonald.

Në raste solemne: çantë e vogël e dorës nga Kotur.

 

[image sorce: getty images, style.com, zimbio.com]
Pëgaditur nga: Edisa Shahini