SEXY WINTER STYLING TIPS

Yjet e Hollywood-it mund të ju dëshmojnë që edhe pse është moti I ftohët ju mund të dukeni HOT!

1. Vish një xhaketë në mbrëmje:- Edhe pse është ftohët jashtë të vishni një fustan pa mëngë, nuk do të thotë që ju nuk mundeni atë veshje t’a kompletoni me një xhaketë si kjo në këtë rast që është e bardhë, ku Jessica Alba dëshmon që veshjet e meshkujve janë tërheqëse.


2. Shall gëzofi:-Vëreni një shall gëzofi rreth qafës ose fute brenda palltos në një mënyrë jo të zakonshme që t’i jepni pak stil palltos apo xhaketës. Rihanna e përdori atë në xhaketë të lekurës, me xhinse dhenjë bluzë.

3. Investo në pallto:- Palltoja Chanel e Olivia Wilde-s, është aq ekstravagante sa që nuk ka rëndësi cfarë ka veshur brenda. Kërko pallto që ka material jo të zakonshëm.

4. MIX BOLD COLORS- Në shesh të xhirimit të serialit Gossip Girl, Leighton Meester ka një harmoni të hatashme të ngjyrave: Pallto e printuar ngjyrë portokalle dhe kapelë të kaltër. Provo t’I kombinosh ngjyrat e ndezura.

5. “Take it to the MAX” cizme përmbi gjunjë:- Asgjë tjetër nuk do të duket sexy, përvec se një palë cizme përmbi gjunjë të zeza. Kim Kardashian jeton për ato.

6. Zgjedh të kuqen e ndezur:-Nëse dëshiron t’a futni në garderobën tuaj një ngjyrë të re, duhet të jetë e kuqja. EVE e ka gjetur vehtën në këtë ngjyrë.

7. Shko “Zi”- me teksturë:- Nëse do të visheni zi është mirë t’a analizoni sa bukur duket Diane Kruger. Është veshur zi, mirëpo materialet kanë teksturë psh: lëkure, gëzof, kjo e bën veshjen më atraktive dhe nuk duket sikur të shkoni në ndonjë funeral.

8. Puffer –up gjatë vikendeve:- Ndonjëherë ke qejf të ndihesh rehat dhe asgjë nuk është më e përshtatur se kjo lloj xhaketë.Shiko sa me stil duket Gwen Stefani: aksesoar ,cantë postieri dhe oxford shoes.

9. Po mund të visheni BARDH:-… vetëm zgjedhe ngjyrën krem, po ashtu edhe materiali të jetë po për këtë sezonë.Camilla Belle ka bërë kombinim edhe më ngjyrë ari që I jep veshjes së saj lluks.

10. Lëkurë, Cool-Chick:-Ashlee Simpson e di formulën e vajzës me stil sexy-cool: hellanke të lëkurës, xhaketë të lëkurës,bluzë të mëndafsht dhe këpucë të llakut.

11. Edhe më e kompletuar më një kapelë:-Edhe nëse preferoni një kapelë si kjo e Nicole Richie-t apo tjerë të cilët janë të thurur, është mirë t’a keni një kapelë madhështore për këtë kohë. Zgjedh disa kapela për secilën palto apo xhaketë që e ke.

12. GO LONG ALL YEAR:- Maxi fundi , bluza me Maxi mëngë dhe jeleku i gëzofit bëjnë veshjën e Olivia Palermos shumëme stil. Gjë që nuk dyshojmë për stilin e saj, sepse ajo konsiderohet në botën e modës si një “Fashionista”.

13. Le të flet xhaketa:- Vish dicka që është kontrast me veshjen e përfundshme. Ashtu sic ka vepruar Alicia Keys:xhaketë e gjelbërt me krih të theksuar dhe të mbushur me aksesoarë.

[image sorce: cosmopolitan.com]

 

Pëgaditur nga: Drenusha Xharra