Southwestern Style Trend i ri

Kjo veshje e frymëzuar nga koha e kolonisë në amerikën veriore, trend i cili nuk ka datë skadimi, dhe rikthehet përsëri në kohën tonë. Është trend i cili kërkon investim të mire për disa pjesë të veshjes, të cilët do të zgjasin për një gjeneratë apo më shumë, e përmbajtur me –  poncho, batanije dhe shumë lloje të tribal-prints.

Zakonisht dominon ngjyra korale, kafe apo bardh e zi. Të gjitha tendencat mund të kombinohen në mënyrë shumë të thjeshtë. Si asesore mund të vëni – kapele, ndonjë shall, dhe gjithsesi duke e përshtatur veshjen me çizme në ngjyre kafe, të stilit Cowboy.

Në qoftëse pyesni veten se ku mund të visheni në ketë stil? Thjeshtë në shumë vende. Përveç që kjo dukje është freestyle dhe casual, kështu mund të visheni nëpër festivale, apo barbecue party, ose në party në vende të hapura.  Megjithëate ju mund të hedhni një ponço mbi çdo veshje dhe dukeni gjithësesi shumë stylish.

Nga e majta ne te djadhte:
Ralph Lauren Hand-Knit V-Neck Cardigan  – Ralph Lauren Large Fringe Leather Tote
Ralph Lauren Santa Fe Knit Poncho – Ralph Lauren Beacon Crewneck Sweater
Ralph Lauren Leather Steer Head Cross-Body  – Ralph Lauren Beacon Convertible Tote
Ralph Lauren Leather Corset Western Belt – Ralph Lauren Serape Knit Wrap Skirt

Isabel Marant Yosemite Cardigan -Yigal Azrouel Navajo Cardigan, Topshop Tie-dye Suede Biker Jacket, San Blas Fox Fur Gilet, Marks & Spencer Aztec Print Tassel Trim Hooded Poncho, Isabel Marant Navajo Jeans

Warehouse Navajo Wrap Sweater – ANTIK BATIK Aztec sequined silk-crepe top  – RALPH LAUREN COLLECTION Printed cashmere blanket scarf – Miss Selfridge Slash Neck Aztec Dress
DIANE VON FURSTENBERG Printed silk-jersey wrap jumpsuit – River Island black long sleeve jumper

River Island black navajo scarf – DIANE VON FURSTENBERG Penn fringed leather knee boots
PAMELA LOVE Navajo cutout brass cuff – ISABEL MARANT Ojibwe Boy beaded cuff
Dorothy Perkins Orange aztec scarf  – Topshop Grey Aztec Legwarmers
[image source: ralphlauren.com, mytheresa.com, grazia.it]

Pëgaditur nga: Edisa Shahini

 

 
 • http://www.facebook.com/orgesick Orgesa Arifi

  bravooo

 • http://www.facebook.com/orgesick Orgesa Arifi

  bravooo

 • http://www.facebook.com/vdabiqaj Veton Dabiqaj

  :)

 • veton dabiqaj

  :)

 • http://www.facebook.com/vdabiqaj Veton Dabiqaj

  :)